Vestor ocenił debiutanta

MCW
opublikowano: 28-08-2018, 22:00

Unijne wsparcie, innowacyjne rozwiązania i dynamicznie rosnący rynek to uzasadnienie pozytywnej rekomendacji dla spółki ML System.

W raporcie wydanym 28 sierpnia o godzinie 8 analitycy Vestor Domu Maklerskiego zalecili kupowanie akcji ML System, wyznaczając cenę docelową na 38,6 zł. To około 15 proc. więcej, niż kosztują na warszawskiej giełdzie.

Jeden z większych w Europie producentów rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanychz budynkami (BIPV) rozwija, zdaniem autorów rekomendacji, przełomowe technologie oraz czerpie garściami z grantów i unijnych dotacji. Rozrost rynku jest widoczny we wzroście portfela zamówień na produkty spółki, którego wielkość zapowiada podwojenie sprzedaży w 2018 r., do poziomu ponad 100 mln zł.

„Rynek rozwiązań fotowoltaicznych rośnie o ponad 20 proc. rocznie od 2010 r. i jest szacowany na ponad 100 mld USD, z czego rynek BIPV stanowi 2,4 mld. Oprócz spadku kosztów wytwarzania, jednym z głównych motorówwzrostu rynku w Unii Europejskiej będą wymogi regulacyjne. Od 2021 r. wszystkie nowo oddawane budynki, a od 2019 r. nowe budynki publiczne będą musiały spełniać wymagania budownictwa prawie zero energetycznego” — tłumaczą w raporcie Maciej Hebda i Aleksander Szklarczyk, autorzy raportu.

Czerwcowa oferta publiczna, w której oferującym akcje był Vestor (raport o spółce przygotowano w ramach płatnej przez emitenta usługi), zakończyła się po myśli spółki, przydzielono wszystkie akcje nowej emisji i pozyskano blisko 35 mln zł. Z tej kwoty 19 mln zł ma zostać przeznaczonych na wdrożenie seryjnej produkcji Quantum Glass, transparentnej szyby generującej prąd, a drugie tyle ML System uzyskało w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej. Pozostałe 11 mln zł ma pójść na ekspansję zagraniczną w Europie i Australii, produkcję systemu ultralekkich paneli fotowoltaicznych i rozwój istniejącego zaplecza badawczego, do którego również dorzuci się Unia. Od czasu czerwcowego debiutu walory spółki zdrożały o ponad 20 proc.

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji dostępne jw załączniku

MLS_raport_inicjujacy_2018_08_28

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy