Vestor wieszczy wzrost Selvity

opublikowano: 20-03-2018, 22:00

Emisja akcji się udała, wszystkie segmenty działalności się rozwijają, więc kurs akcji powinien rosnąć.

Emisja akcji się udała, wszystkie segmenty działalności się rozwijają, więc kurs akcji powinien rosnąć. Tak w skrócie oceniają perspektywy biotechnologicznej Selvity analitycy Vestor DM, którzy 20 marca o godzinie 8.05 wydali dla spółki rekomendację „kupuj" z ceną docelową w perspektywie dwunastomiesięcznej na poziomie 85 zł. To o 44 proc. więcej, niż wynosił giełdowy kurs na zamknięciu notowań dzień wcześniej.

Beata Szparaga-Waśniewska i Michał Wojciechowski, analitycy Vestora, prognozują, że w latach 2016-19 średnioroczne tempo wzrostu przychodów Selvity wyniesie 35 proc., a zysku na poziomie EBITDA o 74 proc. „Oczekujemy kolejnych kamieni milowych w historii spółki — wejścia SEL120 do badań klinicznych w 2018 r., ukończenia I fazy badań klinicznych SEL24 w 2019 r., partneringu SEL120 w II fazie w 2021 r. oraz sprzedaży jednej licencji rocznie w latach 2019-21” — piszą analitycy w rekomendacji, której pełna treść jest dostępna w serwisie pb.pl. Vestor DM wydał rekomendację dla Selvity w ramach usługi „equity research partner”, co oznacza, że spółka zapłaciła mu za jego przygotowanie.

Przeczytaj raport:

Selvita raport Vestor DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu