Victoria się tłumaczy

DI
opublikowano: 04-01-2010, 00:00

Zarząd spółki zaprzecza doniesieniom o nieinformowaniu akcjonariuszy o utracie klientów i sporze z WDM.

Zarząd spółki zaprzecza doniesieniom o nieinformowaniu akcjonariuszy o utracie klientów i sporze z WDM.

Niedawno "PB" informował o tarapatach, w jakich znajduje się notowana na NewConnect Victoria Asset Operation Centre. Chodziło o utratę najważniejszych klientów, dla których prowadziła księgowość lub pełniła rolę agenta transferowego, takich jak MCI TFI, Legg Mason TFI czy Platinum Fund 24. Victoria nie poinformowała o tym akcjonariuszy. W środę jej zarząd zareagował jednak na doniesienia prasowe i wydał komunikat. Czytamy w nim, że zakończenie współpracy z funduszami nastąpiło z inicjatywy Victorii i było elementem restrukturyzacji, a informacje o rozwiązaniu nierentownych umów znalazły się w raportach z 25 listopada i 21 grudnia. Victoria nie określiła w nich jednak, o których konkretnie klientów chodzi.

Zarząd spółki zaprzeczył też sporom z Wrocławskim Domem Maklerskim (WDM). "Spółka nie pozostaje w jakimkolwiek konflikcie prawnym z WDM" — podaje komunikat.

Innego zdania jest WDM, który zarzuca Victorii, że nie realizuje obietnic złożonych akcjonariuszom i ogranicza płynność papierów, które powinna wprowadzić do obrotu. Konflikt prawny wisi na włosku.

— Chcemy wytoczyć Victorii sprawę cywilną, a od zarządu zażądamy wypłaty odszkodowania — zapowiadał niedawno Wojciech Gudaszewski, prezes WDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Victoria się tłumaczy