Czytasz dzięki

Virgin Galactic sprzeda więcej biletów na loty w kosmos

opublikowano: 26-02-2020, 10:47

Należąca do sir Richarda Bransona firma Virgin Galactic zapowiedziała, że w związku z rosnącym popytem wyda więcej biletów na loty w kosmos. Chwali się, że otrzymała już prawie 8 tys. zapisów zainteresowania przyszłymi lotami komercyjnymi.

To ponad dwukrotnie więcej niż pod koniec września 2019 r.

Virgin Galactic
Zobacz więcej

Virgin Galactic fot. Bloomberg

Do tej pory firma sprzedała 600 biletów na swój inauguracyjny lot, który ma się odbyć pod koniec tego roku. Tymczasem niecałe dwa lata temu Vigin Galactic przeprowadził swój pierwszy próbny lot na orbitę. 

Kalifornijska firma zapowiedziała, że zacznie przyjmować zwrotne depozyty w wysokości 1000 USD, przygotowując się do wydania kolejnej partii biletów szerszemu gronu zainteresowanych. Tym samym kolejka oczekujących na dostępność miejsc jeszcze się wydłuży. 

Co istotne, ceny i terminy następnego lotu nie są jeszcze znane. Bilety na inauguracyjny lot sprzedawane są w cenie 250 tys. USD za sztukę. Wśród pierwszych kosmicznych turystów są m.in. takie gwiazdy jak Leonardo DiCaprio i Justin Bieber.

Udział w locie ma też wziąć sam Branson.

Rozpoczęcie jak najszybciej  prawdziwej komercyjnej działalności jest jak najbardziej wskazane, gdyż firma na razie jest grubo pod kreską. W ostatnim kwartale 2019 r. strata Virgin Galactic, jedynej spółki z obszaru turystyki kosmicznej na giełdzie, wyniosła 73 mln USD wobec straty 46 mln USD w tym samym okresie 2018 r.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy