Volkswagen ma czas do 21 kwietnia na ugodę w USA

opublikowano: 24-03-2016, 17:32

Sędzia federalny dał koncernowi Volkswagen oraz amerykańskim regulatorom czas do 21 kwietnia do osiągnięcia ugody ws. emisji spalin przez silniki diesla, obejmującą około 600 tysięcy pojazdów, co jest następstwem jednego z najgłośniejszych w historii motoryzacji skandalu z fałszowaniem danych, donosi Reuters.

Amerykański sędzia okręgowy Charles Breyer i prawnicy Departamentu Sprawiedliwości oraz VW, stwierdzili podczas rozprawy sądowej w San Francisco, że robią postępy w intensywnych negocjacjach, ale pozostaje jeszcze sporo problemów i na obecną chwilę nie doszło do żadnego porozumienia.

Volkswagen
Volkswagen
Bloomberg

Według sędziego Breyera, rozwiązaniem może być naprawa 580 000 pojazdów poruszających się po amerykańskich drogach lub ich odkupienie przez niemieckiego producenta. W grę wchodzić kogą też inne opcje, ale nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących prowadzonych rozmów.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia do  21 kwietnia, Breyer stwierdził, że rozważy zorganizowanie rozprawy sądowej w lecie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane