Volkswagen spodziewa się braku chipów także w 2022 roku

opublikowano: 19-10-2021, 19:11

Scott Keogh, szef Volkswagena w USA uważa, że globalny niedobór chipów będzie odczuwalny także w przyszłym roku, informuje Reuters.

- Bez wątpienia, ten niedobór będzie trwał jeszcze w trakcie 2022 roku, co najmniej do drugiej połowy przyszłego roku – powiedział Scott Keogh podczas szczytu branży motoryzacyjnej zorganizowanego przez Reutersa.

Szef Volkswagen Group of America przyznał, że niedobór chipów może zmniejszyć się już w czwartym kwartale tego roku, ale nie zmieni to tego, że branża motoryzacyjna nie będzie w stanie nadal zaspokoić popytu na auta. Keogh uważa, że jedną z prawdopodobnych zmian będzie zmniejszenie przez producentów ilości chipów stosowanych w autach. Podkreślił, że w przeszłości branża uznała, że chipów nigdy nie zabraknie i stosowała je w niemal wszystkich podzespołach.

- Być może opracowując auta zaczniemy się zastanawiać, czy może być więcej podzespołów bez chipów? To możliwe. Temu się przyglądamy - powiedział Keogh.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane