Volkswagen zapowiada wyraźny spadek zysków

11-03-2003, 10:47

Kolejna niemiecka spółka mocno rozczarowała inwestorów. Volkswagen, największy europejski producent samochodów spodziewa się znacznego spadku zysków w pierwszym kwartale. Nie wyklucza również pogorszenia wyniku operacyjnego w całym roku.

Prezes Volkswagena Bernd Pischetsrieder ujawnił we wtorek podczas spotkania z dziennikarzami, że kierowana przez niego spółka spodziewa się znacznego spadku zysków po pierwszym kwartale. Powiedział również, że jeżeli nie dojdzie do znacznej poprawy koniunktury na rynkach Europy Zachodniej i USA, wynik operacyjny Volkswagena może być w 2003 roku niższy niż osiągnięty rok wcześniej. W 2002 roku niemiecka spółka osiągnęła 4,76 mld EUR zysku operacyjnego. Jedynym rynkiem, gdzie Volkswagen wyraźnie poprawia swoje rezultaty, są Chiny. W ubiegłym roku sprzedaż aut koncerni w Kraju Środka wzrosła o 43 proc.

Pesymistyczne prognozy Pischetsriedera wywołały wyprzedaż akcji Volkswagena na giełdzie we Frankfurcie. Ich kurs spadł w czasie sesji dwucyfrowo, do najniższego poziomu od 6,5 lat.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Volkswagen zapowiada wyraźny spadek zysków