Voltex bliżej giełdy

ANP
opublikowano: 17-06-2009, 00:00

KNF zatwierdziła prospekt dolnośląskiego producenta. Z emisji spółka liczy na 29 mln zł, które wyda m.in. na akwizycje.

KNF zatwierdziła prospekt dolnośląskiego producenta. Z emisji spółka liczy na 29 mln zł, które wyda m.in. na akwizycje.

Voltex, producent i dystrybutor przyrządów dla energetyki, górnictwa oraz przemysłu, latem może pojawić się na parkiecie.

— Spodziewamy się debiutu w okresie wakacyjnym. 19 czerwca opublikujemy prospekt emisyjny — mówi Robert Kozioł, wiceprezes Domu Maklerskiego Polonia Net, oferującego akcje Volteksu.

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt producenta. Z emisji firma liczy na pozyskanie 29 mln zł, które przeznaczy m.in. na umocnienie pozycji rynkowej, poszerzenie oferty handlowej i rozbudowę zaplecza logistyczno-magazynowego. W planach są też przejęcia. Na celowniku firmy z branży elektrotechnicznej oraz górniczej, z którymi Voltex już współpracuje przy realizacji zleceń. Dzięki temu firma mogłaby wykonywać kontrakty dziś dla niej niedostępne i miałaby możliwość poprawić rentowność prowadzonych projektów.

Firma chce też wykorzystać potencjał rynku energetycznego, jednego z głównych odbiorców jej oferty rynkowej. Szansy upatruje w planowanych licznych inwestycjach w modernizację sieci energetycznej, które będą współfinansowane pieniędzmi z unijnej kasy.

— Widzimy duże pole do wykonywania kontraktów na rynku energetycznym. Jednak, aby sprostać wymaganiom i wyzwaniom tego segmentu, potrzebujemy dokapitalizowania operacyjnego, co pozwoli sięgnąć po duże zlecenia — mówi Edward Parchimowicz, prezes Volteksu.

W 2008 r. Voltex miał 39,5 mln zł przychodów i 6,35 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane