Voltex się rozpędza

ANP
opublikowano: 10-07-2009, 00:00

Wejść na giełdę, a potem przejmować — taki plan ma spółka z Lubina.

Wejść na giełdę, a potem przejmować — taki plan ma spółka z Lubina.

To będą tygodnie wytężonej pracy dla menedżerów Volteksu, producenta przyrządów kontrolnych oraz pomiarowych m.in. dla energetyki i górnictwa. Kluczowym celem jest debiut na giełdzie. Zapisy na akcje rozpoczną się 14 lipca i potrwają do 17 lipca.

— Zaplanowaliśmy debiut w pierwszym tygodniu sierpnia. Zauważamy duże zainteresowanie funduszy — mówi Norbert Kozioł, wiceprezes DM Polonia Net, oferującego akcje.

Z emisji 4 mln akcji sprzedawanych w przedziale 6,9-7,5 za papier spółka liczy na pozyskanie 27,6-30 mln zł.

— W aktualnych warunkach rynkowych branża energetyczna jest atrakcyjna. Notowania Enei idą ostatnio w górę, a Rafako zdobywa dużo kontraktów. Spółki powiązane z energetyką, takie jak Voltex, mogą być ciekawą opcją dla inwestorów, choć sytuacja na parkiecie nie jest korzystna. Jak jednak pokazują przypadki Aplisensa czy Bogdanki dobre oferty mogą wzbudzić zainteresowanie inwestorów — uważa Radosław Łukaszczuk z DM Millennium.

Z pieniędzy z GPW 20 mln zł pójdzie na akwizycje.

— Finalizujemy przejęcie od skarbu państwa firmy produkcyjno-remontowo-energetycznej. Do końca wakacji powinniśmy zamknąć transakcję — ujawnia Edward Parchimowicz, prezes Volteksu.

W tym przypadku chodzi o spółkę ZPR Jedlicze.

— Rozmawiamy z Agencją Rozwoju Przemysłu o zakupie dwóch firm. Pierwsza produkuje urządzenia do radiowej transmisji, druga elementy sterowania układów komunikacyjnych — dodaje prezes.

Pieniądze z emisji firma wyda też na budowę centrum logistyczno-magazynowego.

W 2008 r. Voltex miał 39,5 mln zł przychodów i 6,35 mln zł zysku netto. Prognoz nie podaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Voltex się rozpędza