Ford zaczeka na dokończenie sprzedaży Opla przez General Motors Co. i najprawdopodobniej wśród przegranych w walce o tą markę poszuka nabywcy dla Volvo.
- Nie należy spodziewać się, aby w ciągu trzech, czterech tygodni coś w tej sprawie miało się wydarzyć - podają źródła WSJ. Ford nie komentuje tych doniesień.
Amerykański producent od początku roku szuka kupca na przynoszące straty Volvo. Chce w ten sposób za jednym zamachem ograniczyć koszty i zdobyć środki na produkcję pojazdów, które dobrze się sprzedają.
Szef finansów w Fordzie, Lewis Booth mówił w ubiegłym tygodniu, że firma prowadzi rozmowy w sprawie Volvo z kilkoma podmiotami. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Volvo byliby zainteresowani Chińczycy z Beijing Automotive Industry Holding Corp. (BAIC) i jedna z "zachodnich grup przemysłowych". BAIC, który przepadł w wyścigu do Opla, rzekomo prowadził już rozmowy na temat szwedzkiej marki.
(The Wall Street Journal, www.wnp.pl)
Volvo na sprzedaż
Widząc szansę na wyższą cenę Ford Motor Co. spowolnił proces sprzedaży marki Volvo – podaje serwis www.wnp.pl za "The Wall Street Journal".