W 2022 r. liczba graczy przekroczy 3 mld

opublikowano: 07-07-2021, 16:37

W bieżącym roku liczba osób grających w gry wzrośnie rok do roku o ponad 5 proc. — wynika z najnowszych prognoz Newzoo.

Firma analityczna Newzoo w najnowszym raporcie prognozuje, że w 2021 r. liczba graczy na świecie wzrośnie o 5,3 proc. — do 2,96 mld z 2,81 mld w 2020 r.

W tym roku największą dynamikę przyrostu graczy ma zanotować Bliski Wschód i Afryka — ich liczba wzrośnie o 10,1 proc., do 434 mln. Największym rynkiem jest region Azji i Pacyfiku. Na koniec roku będzie tam 1,62 mld graczy, po 4,8-procentowym wzroście r/r. Największą dynamikę liczby graczy ma mieć rynek Środkowego Wschodu i Afryki — liczba grających zwiększy się o 10 proc., do 434 mln. Liczba graczy w Europie ma się zwiększyć o 4 proc. — do 408 mln, w Ameryce Łacińskiej o 6,2 proc. — do 289 mln, a w Ameryce Północnej o 0,7 proc. — do 212 mln.

Według prognoz Newzoo w przyszłym roku liczba graczy przekroczy 3 mld. 2022 r. ma się zamknąć liczbą 3,09 mld. Rok później liczba osób grających w gry zwiększy się do 3,22 mld, a na koniec 2024 r. graczy ma być 3,32 mld.

Z szacunków Newzoo wynika, że przychody wygenerowane przez branżę grową wyniosą w tym roku 175,8 mld USD, co oznacza, że będą 1,1 proc. niższe r/r. Rynek gier na PC spadnie o 2,8 proc., do 35,9 mld USD. W przypadku konsoli prognozuje spadek o 8,9 proc., do 49,2 mld USD. W tym roku gry mobilne mają wygenerować 90,7 mld USD, co oznacza wzrost o 4,4 proc. r/r. To największy segmentu rynku odpowiadający za 52 proc. jego wartości.

177,8 mld USDTaką wartość według prognoz Newzoo miał rynek gier w 2020 r.
871 mlnTylu graczy konsolowych, według szacunków Newzoo, będzie na koniec 2021 r.
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
×
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane