W abonamencie taniej

Materiał Partnera
opublikowano: 04-04-2014, 14:44

GRZEGORZ WAWRYNIUK kierownik ds. oferty produktowo- usługowej w Orange Polska

Z Windows XP korzysta prawie jedna trzecia właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Koniec wsparcia dla oprogramowania może stanowić impuls do zmiany sprzętu w firmie. Kalkulacje kosztowe i szacowanie poziomu możliwych inwestycji będą pewnie najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ostateczne decyzje przedsiębiorców. Problematyczny jest tu nie tylko jednorazowy wydatek, którego trzeba się podjąć. Pieniądze są zamrożone w sprzęcie IT. Komputery i serwery są zwykle amortyzowane przez 40 miesięcy. Dlatego warto pamiętać, że Orange proponuje rozwiązanie, które sprawia, że inwestycje w IT nie muszą wpływać negatywnie na płynność finansową przedsiębiorstwa. Firmy, zarówno kilku-, jak i kilkudziesięcioosobowe, mogą bowiem przy wymianie sprzętu IT na nowy korzystać z modelu abonamentowego.

W ramach usługi IT dla Firm przedsiębiorstwo korzysta z nowoczesnych komputerów, profesjonalnego i licencjonowanego oprogramowania, a w razie awarii – może otrzymać wsparcie informatyczne i sprzęt zastępczy. Klienci biznesowi nie są zaskakiwani dodatkowymi kosztami, nie muszą zamrażać większych kwot i od razu mogą odliczyć podatek od abonamentu na sprzęt i oprogramowanie IT. Również uruchomienie nowego stanowiska pracy nie oznacza zaangażowania większych pieniędzy.

IT dla Firm to kilka gotowych wariantów usługi: stacjonarny komputer, laptop, tablet czy drukarka. Firma dostaje nie tylko sprzęt wraz z systemem operacyjnym, ale również aktualizowane na bieżąco oprogramowanie antywirusowe. Orange zapewnia zaawansowane wsparcie (zdalnie i na miejscu), obejmujące m.in. konfigurację dołączonych aplikacji oraz Microsoft Office, przywracanie oryginalnej instalacji systemu operacyjnego czy naprawę uszkodzeń sprzętowych (całkowity koszt po stronie dostawcy), a nawet dostarczenie urządzeń zastępczych na czas usuwania awarii. Dodatkowo komputer jest objęty ubezpieczeniem od kradzieży i uszkodzeń mechanicznych z przyczyn losowych. Na koniec kontraktu firma nie ponosi kosztów utylizacji urządzeń. Do standardowego pakietu serwisowego można dołożyć szersze wsparcie (chociażby administrację siecią lokalną i serwerami). Proponujemy pakiety z internetem mobilnym.

To oczywiście tylko warianty wyjściowe. Jak to bywa w przypadku usług dla biznesu, zakres umowy podlega negocjacji. Warto skontaktować się z przedstawicielami Orange, by poznać pełną ofertę IT dla Firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał Partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / W abonamencie taniej