W Europie dolar nieco wzrósł wobec euro

POLNORD Spółka Akcyjna
08-08-2002, 09:19

LONDYN (Reuters) - Dolar nieznacznie umocnił się wobec euro na początku czwartkowej sesji walutowej w Europie.

W środę wieczorem Brazylia i Międzynarodowy Fundusz Walutowy podpisały umowę o pożyczce w wysokości 30 miliardów dolarów, która ma wspomóc największą gospodarkę Ameryki Łacińskiej. Brazylijski real zareagował na tę informację gwałtowną zwyżką.

Środowe sesje na Wall Street zakończyły się zwyżkami, co jednak nie wspomogło znacznie dolara.

Inwestorzy w coraz większym stopniu skupiają się na spotkaniu amerykańskiego banku centralnego - Fed, które odbędzie się w przyszyły wtorek. Większość analityków spodziewa się utrzymania stóp na dotychczasowym poziomie, ale coraz liczniejsza grupa obserwatorów sądzi, że Fed obniży stopy o 25 punktów bazowych.

O godzinie 10.00 Europejski Bank Centralny (ECB) opublikuje swój comiesięczny raport. Może mieć on większe znaczenie niż zwykle, ponieważ w ubiegłym tygodniu nie było konferencji prasowej po posiedzeniu banku.

W czwartek opublikowane zostaną też dane na temat niemieckiej produkcji przemysłowej, które mogą wykazać, jak największa gospodarka strefy euro radzi sobie z globalnym spowolnieniem gospodarczym.

O godzinie 9.12 euro wyceniano na 97,26 centa.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: POLNORD Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / W Europie dolar nieco wzrósł wobec euro