W Europie spadki, w Azji spadki

PAP
opublikowano: 06-05-2016, 09:53

Na zachodnich giełdach zniżki indeksów. W podobnym tonie przebiega piątkowa sesja w Azji. Po południu ważne dla rynków dane napłyną zza Oceanu - wskazują maklerzy.

O 14.30 Departament Pracy USA opublikuje kwietniowy raport na temat zatrudnienia w gospodarce USA.

Dane te jak zawsze będą analizowane w kontekście przyszłości polityki Fed i lepszy od oczekiwań odczyt może wpłynąć na przybliżenie się w czasie wycenianego przez rynek terminu podwyżki stóp procentowych przez bank centralny USA.

Po wzroście liczby miejsc pracy w marcu o 215 tys. rynek zakłada, że w kwietniu zatrudnienie w USA wzrosło w sektorze pozarolniczym o 200 tys., a w sektorze prywatnym o 195 tys.

Stopa bezrobocia w USA w kwietniu wyniesie zaś 4,9 proc. wobec 5,0 proc. w marcu - wynika z rynkowych prognoz.

"Zbliża się publikacja danych z USA, a to powoduje, że inwestorzy powstrzymują się z decyzjami" - mówi Masahiro Ichikawa, starszy strateg Sumitomo Mitsui Asset Management Co.

W piątek w Azji też bardzo słabe nastroje i spadki indeksów. Po trzech wolnych dniach na rynki powrócili inwestorzy z Japonii.

"Rynki są trochę bardziej ostrożne" - mówi John Woods, główny analityk inwestycyjny w Credit Suisse Private Banking ds Azji i Pacyfiku.

"Jednak nie jest tak źle po powrocie Japończyków, bo w ciągu poprzednich kilku dni jen się trochę osłabił" - wskazuje z kolei Angus Nicholson, analityk rynku w IG Ltd. w Melbourne. "Jeśli dojdą do tego mocne dane z amerykańskiego rynku pracy, to pomoże to dolarowi i japońskim indeksom" - dodaje.

W piątek wskaźnik Nikkei 225 spadł o 0,25 proc. Hang Seng traci 1,7 proc., a SCI w Szanghaju zakończył sesję zniżką o 2,8 proc.

Na giełdach w Europie akcje spółki Man Group zniżkują najmocniej od lutego, o 7,6 proc. To reakcja na obniżenie rekomendacji dla walorów tej firmy do "sprzedaj" z "kupuj".

Kurs akcji spółki Oxford Biomedica rośnie o 9 proc. Najnowsze dane pokazują, że większość chorych stosujących jej terapię genową OXB-101 odczuwa poprawę.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane