W Europie wzrosty, HSBC poprawił nastroje

01-03-2004, 11:42

Reuters: Europejskie giełdy wzrosły w poniedziałkowe przedpołudnie w okolice najwyższego poziomu od 19 miesięcy. O 2,4 procent umocniły się akcje holenderskiej sieci handlowej Ahold, która poinformowała dziś, że w ramach programu cięcia kosztów sprzeda swoje aktywa w Brazylii o wartości około 500 milionów dolarów.

Zwyżkowały też akcje sektora chemicznego, ponieważ jeden z gigantów branży BASF poinformował, że "najgorsze ma już za sobą".

HSBC, drugi pod względem wartości rynkowej bank na świecie, poinformował, że w ubiegłym roku jego zysk zwiększył się o 33 procent dzięki przejęciu amerykańskiej spółki Household International. Jednak podczas porannego handlu akcje banku nieznacznie zniżkowały.

Zniżkowały też akcje koncernu lotniczego EADS. Dziennik Wall Street Journal napisał, że firma kurierska United Parcel Services rozmawia z producentem airbusów na temat odwołania części zamówień w ramach wartego ponad 1,6 miliarda dolarów kontraktu.

Do godziny 10.43 indeks Eurotop 300 wzrósł o 0,7 procent, a Eurostoxx 50 zyskał 0,76 procent.

((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Redagował: Marcin Gocłowski; Reuters Messaging: piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie wzrosty, HSBC poprawił nastroje