W fabrykach i centrach

DCZ
opublikowano: 22-06-2007, 00:00

Gdzie jest praca

Kluczbork

1000 osób znajdzie pracę w fabryce rur, którą wybuduje włoski koncern Marcegaglia. Będzie tu skoncentrowana produkcja na rynek polski i rynki europejskie. W Kluczborku powstanie też centrum logistyczne i zakład produkcji specjalistycznych rur ciągnionych.

Poznań

75 miejsc pracy (w ciągu pięciu lat 500) powstanie w centrum usług, jakie w lipcu otworzy firma Franklin Templeton. Centrum będzie się specjalizowało w zarządzaniu inwestycjami. Powstanie największa europejska placówka inwestora, oferująca najszerszy zakres usług w wielu językach. Franklin Templeton szuka zarówno młodych, jak i doświadczonych pracowników.

Rzeszów

Na razie około 100 osób, a do 2012 r. 400 znajdzie pracę w fabryce i centrum badawczym, jakie otworzy w Rzeszowie niemiecki inwestor MTU Aero Engines. W Centrum zostanie zatrudnionych około stu inżynierów. Koncern przeniesie do Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego część produkcji. Nowy oddział zajmie się rozwojem, produkcją i naprawą części do silników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu