W kierunku większej równowagi

KOMENTARZ PARTNERA Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF Polska
opublikowano: 25-11-2020, 16:20

Wprowadzanie w firmach ekologicznych rozwiązań lub projektów mających na celu szeroko pojętą ochronę klimatu nie jest już tylko trendem czy działaniem wizerunkowym. Zielona strategia to teraz kluczowy i oczywisty element ogólnej strategii działania i rozwoju wielu przedsiębiorstw, w tym także firmy BASF.

Rosnąca społeczna świadomość problemów środowiskowych obliguje wszystkie podmioty w całym łańcuchu wartości do podejmowania konkretnych kroków w kierunku bardziej zrównoważonego modelu gospodarki.

W BASF wspólnie z naszymi klientami poszukujemy odpowiedzi na wyzwania współczesności. Wychodzimy z założenia, że działalność biznesowa powinna równoważyć trzy aspekty: dbałość o wzrost gospodarczy, rozwój społeczny i ochronę środowiska. Wspieramy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, a także chętnie współpracujemy z organizacjami pozarządowymi. Inwestujemy w projekty badań i rozwoju, a w naszym dziale R&D mamy ponad 100 ekspertów skupiających się wyłącznie na kwestiach klimatycznych. Podstawowy temat to zarządzanie emisją dwutlenku węgla i nowe technologie, które wiążą CO2 albo wykorzystują energię odnawialną.

Jestem przekonana, że innowacje w przemyśle chemicznym wspierają bardziej przyjazny dla środowiska model rozwoju gospodarczego. Jako firma chemiczna chcemy dostarczać rozwiązania, które pozwolą społeczeństwom i gospodarkom europejskim osiągnąć neutralność klimatyczną, ale aby to się stało, potrzebne są znaczące inwestycje w zieloną energię dla przemysłu, dofinansowanie kosztów transformacji oraz stabilne otoczenie regulacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Organizator

Puls Biznesu

Patron honorowy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Polecane