W łódzkim najwięcej zwolnień

SW
opublikowano: 26-01-2012, 00:00

ZATRUDNIENIE

Minimalnie spadł poziom zatrudnienia w mikro- i małych firmach w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jak wynika z raportu Pekao na temat sytuacji tego sektora w 2011 r. W br. zatrudnienie powinno utrzymać się na obecnym poziomie.

Największy spadek zatrudnienia odnotowała branża produkcyjna.

Jednocześnie ta sama branża oczekuje wzrostu zatrudnienia w 2012 r. Jeśli chodzi o województwa — najwięcej zwolnień pojawiło się w województwie łódzkim, a najmniej na Mazowszu. W ciągu kolejnych 12 miesięcy zatrudnienie wzrośnie w siedmiu województwach. Największy wzrost pojawi się w województwie opolskim.

Mikroprzedsiębiorstwa odnotowały większy w porównaniu z małymi firmami spadek poziomu zatrudnienia w ostatnim roku. Natomiast w br. sytuacja może się odwrócić i to małe firmy będą zwalniały częściej. W przypadku mikrofirm zatrudnienie utrzyma się na obecnym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu