Czytasz dzięki

W Neuce będą dywidenda i skup

opublikowano: 06-05-2020, 22:00

Uważamy, że podstawowa działalność spółki jest nie tylko niezagrożona, ale może być silnie wspomagana kryzysem wywołanym pandemią COVID-19 — pisali w raporcie z 26 marca o akcjach Neuki analitycy Domu Maklerskiego BPS.

Ich cena wynosiła wówczas około 400 zł, a wycena ekspertów 464 zł. Od tego czasu notowania poszły w górę i przekroczyły 500 zł. Po korekcie kosztują około 480 zł. Eksperci podkreślają, że Neuca perfekcyjnie przewidziała trendy, jakie zachodzą na rynku aptecznym, czyli rozwój e-commerce (e-apteki, erecepty) oraz telemedycyny i odpowiednio wcześniej się do tego przygotowała.

„Obecna sytuacja sprzyja spółce i bieżący rok może przynieść profity nie tylko spółce, ale także inwestorom posiadającym jej akcje” — napisali w raporcie analitycy DM BPS.

Spółka nie przedstawiła jeszcze wyników za I kwartał. Odbyło się już natomiast walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 8,65 zł na akcję (to więcej niż przed rokiem, ale stopa dywidendy nie jest wysoka — wynosi niespełna 2 proc.), a ponadto o skupie akcji własnych. Buy back obejmie do 200 tys. akcji (to 4,3 proc. kapitału), a zarezerwowano na niego 90 mln zł. Dywidenda pochłonie natomiast nieco ponad 40 mln zł.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane