W Opolu mieszkania drożały najszybciej

Przez ostatni rok ceny ofertowe mieszkań używanych wzrosły najbardziej w Opolu i Gdańsku, a spadły w Kielcach i Rzeszowie — wynika z raportu serwisu nieruchomości Domy.pl i doradców finansowych Open Finance.

W stolicy mieszkania zdrożały o 1,6 proc. W Opolu sprzedający żądają za metr kw. 4,2 tys. zł, o 6 proc. więcej niż przed rokiem. W Gdańsku jest to 5,86 tys. zł (+5,1 proc.). W Kielcach cena metra kw. mieszkania obniżyła się o 2,5 proc., do 4,2 tys. zł. Drugi pod względem skali spadków cen był Rzeszów (0,4 proc.) — za metr kwadratowy trzeba było tam zapłacić 4,79 tys. zł. W ciągu roku średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie wzrosła o 1,6 proc. i wynosiła 8,4 tys. zł. Szef serwisu nieruchomości Domy.pl Marcin Drogomirecki podkreśla, że nadal najpopularniejsze są lokale dwupokojowe, a także trzypokojowe, jeżeli można je kupić za niewielką dopłatą. Specjalista szacuje, że skala wzrostu cen mieszkań z tzw. drugiej ręki na koniec roku będzie zależała m.in. od tego, jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza naszego kraju, a przede wszystkim na rynku pracy.

— Nie spodziewam się znaczącego wzrostu cen mieszkań. Przed nami okres stabilizacji cen na rynku wtórnym. Tańsze będą lokale w starym budownictwie, o niższym standardzie. Wyższych cen należy spodziewać się w przypadku mieszkań świetnie zlokalizowanych, o wysokim standardzie, które stanowią ofertę dla osób zamożniejszych — podkreślił Marcin Drogomirecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Opolu mieszkania drożały najszybciej