W pandemii zaliczył dwa lata szkoły i dwa lata studiów

PAP , DI
opublikowano: 06-05-2021, 12:07

12-latek z Karoliny Północnej wykorzystał przerwę w nauczaniu stacjonarnym podczas pandemii do udziału w dodatkowych zajęciach online.

W ciągu jednego roku Mike Wimmer z Salisbury zaliczył dwa lata szkoły średniej i studia dwuletnie w tzw. community college. 21 maja 12-latek ukończy Rowan-Cabarrus Community College, a tydzień później liceum Concord Academy High School. Jest w nim celującym uczniem (valedictorian), któremu na zakończenie nauki przypada zaszczyt wygłoszenia mowy pożegnalnej.

Jego średnia ocen (GPA) w koledżu wynosi 4,0, a w szkole średniej 5,45. Interesuje się robotyką i jest — jak mówi — „facetem od matematyki i nauk ścisłych". Zawsze miał zamiłowanie do technologii, a pierwszego iPada dostał, kiedy miał 18 miesięcy.

Prawie całą wiedzę z zakresu programowania i robotyki zdobył metodą prób i błędów oraz dzięki filmom online. Stworzył też własny start-up o nazwie Reflect Social. Rozważa różne możliwości, w tym oferty pracy w USA i innych krajach, a także dalszą naukę w szkole lub stypendium, które pozwoli mu rozwijać start-up.

— Moim celem jest budowanie technologii, która umożliwia ludziom lepsze życie — stwierdził 12-latek, dodając, że wciąż jest dzieckiem: ma czas na grę w koszykówkę czy budowanie z klocków lego. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane