W środę spotkanie Merkel-Hollande przed szczytem UE

DI, PAP
opublikowano: 23-06-2012, 19:51

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w środę wieczorem w Paryżu, w przededniu szczytu UE, z prezydentem Francji Francois Hollande'em - powiedział w sobotę agencji Reutera rzecznik niemieckiego rządu.

Celem spotkania jest "przygotowanie się do Rady Europejskiej (szczytu UE) w czwartek i piątek" w Brukseli - dodał rzecznik, nie podając szczegółów.

Przywódcy Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Francji uzgodnili w piątek w Rzymie, że nowym priorytetem w walce z kryzysem jest podjęcie pilnych działań na rzecz wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Zgodzili się na francuski postulat przeznaczenia na ten cel 120-130 mld euro.

"Pierwszym celem, co do którego się zgadzamy, jest ożywienie wzrostu i inwestycji oraz tworzenie miejsc pracy w Europie zarówno w drodze reform strukturalnych na poziomie krajów, jak i nowej agendy działań w wymiarze europejskim" - oświadczył premier Włoch Mario Monti na konferencji prasowej po nieformalnych rozmowach w Wiecznym Mieście.

Monti zapowiedział, że na najbliższym szczycie 28-29 czerwca przywódcy UE poprą "serię działań dla ożywienia gospodarki”; ich podstawą mają być ustalenia z Rzymu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / W środę spotkanie Merkel-Hollande przed szczytem UE