W stolicy sprzedaje się szybko

MAS
opublikowano: 07-02-2012, 00:00

Według danych portalu otoDom.pl w 2011 r. od pojawienia się ogłoszenia do podpisania umowy sprzedaży mieszkania upływało średnio 135 dni.

Miniony rok przyniósł spowolnienie tempa sprzedaży nieruchomości. Chwilowe przyśpieszenie odnotowano tylko w marcu. Wówczas kupujący zawierali umowę przedwstępną po około 65, a akt notarialny podpisywali po 115 dniach. — Najszybciej, średnio w 94 dni, sprzedawały się mieszkania w Warszawie. We Wrocławiu było to 111 dni, a w Krakowie 114 dni — wylicza Przemysław Kotwicki, dyrektor internetowego serwisu ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości otoDom.pl. W ostatnich dwunastu miesiącach ceny nieruchomości spadły we wszystkich miastach, również w największych aglomeracjach, w Warszawie o 4,8 proc., Krakowie — 2,87 proc., a we Wrocławiu o ponad 6 proc. Wciąż najwięcej za metr kwadratowy trzeba było zapłacić w stolicy, bo aż 8,6 tys. zł, w Krakowie było to około 7,2 tys. zł, a we Wrocławiu — 6,8 tys. zł. W 2011 r. coraz więcej osób kupowało tańsze mieszkania z rynku wtórnego. Klienci najczęściej poszukiwali lokali dwupokojowych. — W tym roku dużym zainteresowaniem ze strony kupujących cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego. W styczniu liczba ofert sprzedaży nowych mieszkań była o kilkanaście tysięcy większa w stosunku do roku ubiegłego. Deweloperzy nadal rozpoczynają inwestycje i starają się dopasowywać je do wymagań odbiorców. Co ciekawe, jednocześnie nie spada zainteresowanie tańszymi mieszkaniami pochodzącymi z rynku wtórnego — mówi Przemysław Kotwicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane