W USA hitem są domy z trzema garażami

opublikowano: 27-10-2016, 22:00

Trend, który ostatnio pojawił się na rynku nieruchomości w USA, zaskakuje nawet agentów nieruchomości

Z tego słynie Ameryka — nie jest krajem dla kierowców autobusów. Posiadanie własnego auta to dla przysłowiowego pana Smitha niemal taka oczywistość jak dla Holendra posiadanie roweru. Niemniej trend, który ostatnio pojawił się na rynku nieruchomości w USA, zaskakuje nawet agentów nieruchomości: aż 24 proc. wybudowanych w 2015 r. domów ma miejsca garażowe na co najmniej trzy auta. To największy odsetek takich domów, odkąd amerykański urząd statystyczny zaczął opracowywać te statystyki 24 lata temu. Ponad 30 proc. agentów nieruchomości deklaruje jednocześnie, że jest zainteresowana takimi nieruchomościami.

— Najciekawsze jest to, że jak wynika z naszych analiz, mając wybór między Uberem a transportem publicznym, wielu milenialsów nie decyduje się dzisiaj na zakup samochodu, więc miejsce parkingowe nie jest dla nich problemem. Jednocześnie coraz częściej spotykamy się z domami, gdzie mieszkają rodziny wielopokoleniowe — takie, w których dorosłe dzieci opiekują się starszymi rodzicami.

Częste są też powroty świeżych absolwentów college’ów do rodzinnych domów i nagle w gospodarstwie domowym zamiast dwóch samochodów pojawiają się cztery — mówi Pete Reeb, główny dyrektor w Real Estate Consulting. Według portalu Newsmax Finance, rynek nieruchomości w USA boryka się obecnie z silnym deficytem mieszkań.

Jednocześnie na rynku przybywa wiele dużych, luksusowych domów, gdzie przestrzenne garaże są standardem, podczas gdy nie buduje się tańszych mieszkań. Ze statystyk wynika, że odsetek gospodarstw domowych z co najmniej trzema autami nie zmienia się od lat i wynosi kilkanaście procent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu