W USA indeksy idą w dół

opublikowano: 13-10-2021, 16:42

Na amerykańskich rynkach akcji widoczne jest osłabienie nastrojów. Od rozpoczęcia sesji indeksy idą w dół.

Po godzinie handlu Dow Jones tracił 0,6 proc., S&P500 spadał o 0,3 proc., a Nasdaq, który w pierwszych minutach sesji rósł o 0,75 proc., obecnie zyskuje 0,2 proc.

Opublikowane w środę dane o inflacji we wrześniu okazały się wyższe niż oczekiwano. W ujęciu rocznym inflacja w USA jest najwyższa od 13 lat. John Waldron z zarządu Goldman Sachs powiedział, że inflacja jest obecnie największym pojedynczym ryzykiem zarówno dla rynków jak i globalnej gospodarki.

Wypłaszcza się krzywa rentowności USA. Rosną rentowności papierów krótkoterminowych, a spadają o dłuższym terminie zapadalności. Rentowność „dwulatek” wzrosła najwyżej od marca 2020 roku. Słabnie dolar, spada cena ropy WTI.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rozpoczął się sezon wyników kwartalnych. Tanieją wyraźnie akcje JP Morgan mimo że największy amerykański bank osiągnął wyższy niż oczekiwano zysk. Ciągnie to w dół sektor finansów, najmocniej słabnący wśród 8 z 11 segmentów S&P500, w których przeważa podaż. Najlepiej na tle rynku wyglądają segmenty nowych technologii: usług telekomunikacyjnych i IT. Ich wzrost nie przekracza jednak 0,1 proc.

Na nastroje inwestorów wpłynąc może jeszcze publikacja “minutes” z ostatniego posiedzenia FOMC. Stanie się to o 20:00 czasu polskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane