W USA indeksy rosną

Lepsze niż oczekiwano dane z rynku pracy poprawiły nastroje amerykańskich inwestorów. Jest szansa na przerwanie serii spadków trwającej od początku tygodnia.

Liczba miejsc pracy dodanych przez amerykańską gospodarkę w lipcu okazała się wyższa niż oczekiwano. Wprawdzie „niedźwiedzie” zwracają uwagę, że wzrosła tylko liczba miejsc pracy tymczasowej, ale nie ma to znaczenia dla inwestorów szukających pretekstu do kupowania przecenionych akcji. Po dobrych raportach kwartalnych rosną kursy Procter & Gamble i LinkedIn. O ok. 20 proc. drożeje Knigh Capital. Animator rynku, który przez błąd komputerowy miał stracić niedawno 440 mln USD, miał podobno uzyskać linię kredytową, która pozwoli mu utrzymać się na powierzchni. Największym popytem cieszą się w obecnej fazie handlu akcje spółek finansowych, przemysłowych i z segmentu energii. Najmniejszy wzrost indeksów notują segmenty „defensywne”: użyteczności publicznej i dóbr codziennego użytku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / W USA indeksy rosną