W USA pokochali Internet

Elisa Sarnacka-Mahoney
opublikowano: 18-02-2000, 00:00

W USA pokochali Internet

U progu nowego tysiąclecia Amerykanie nie wyobrażają sobie życia bez Internetu. Według danych Computer Industry Almanac, codziennie do sieci podłącza się co trzeci amerykański dom, czyli około 110 mln osób. Stanowi to ponad 40 proc. wszystkich użytkowników Internetu na świecie.

Każdego dnia do Internetu podłącza się co trzeci amerykański dom, czyli 110 mln osób — ocenia Computer Industry Almanac. Stanowi to 43 proc. ogółu jego użytkowników na świecie. 20 proc. Amerykanów, czyli 67 proc. tych, którzy korzystają z sieci, czyta elektroniczne wydania gazet. Tyle samo traktuje sieć jako podręczny księgozbiór informacji na wszystkie tematy. 47 proc. internautów elektronicznie kontroluje swoje finanse. Prawie każdy przyznaje, że przynajmniej raz zajrzał do e-sklepu, a ponad 50 proc. w ostatnich miesiącach dokonało przez Internet zakupu.

Wobec tak szerokiego zainteresowania Internetem amerykańskie firmy wydają grube pieniądze na własne strony w sieci.

— W obecność w Internecie inwestują zwłaszcza małe firmy, zatrudniające poniżej 25 pracowników. Wirtualna rzeczywistość pozwala im zaistnieć w wymiarze międzynarodowym, i to stosunkowo tanio — twierdzi Gary Ramy, prezes Prodigy Communications.

Największy odsetek wśród nich stanowią handlowcy, ponieważ nie muszą wynajmować lokalu i potrzebują mniej ludzi do obsługi cybersklepu. Już dziś mieszkańcy Krzemowej Doliny, Seattle czy Miami mogą wygodnie żyć dzięki posługiwaniu się komputerową myszką.

Wszelkie rekordy popularności biją adresy, przez które można nabyć rzeczy używane bezpośrednio od innych osób.

Internetowe szaleństwo dało o sobie znać zwłaszcza w czasie ostatniego sezonu świątecznego. Firma Ernst & Young szacuje, że internauci wydali na swoje sieciowe zakupy od 10 do 13 mld USD (41- 53,7 mld zł) , średnio 1225 USD na osobę (5059 zł). Jednocześnie całkowity dochód z ubiegłorocznej sprzedaży on-line wyniósł 30 mld USD (123,9 mld zł). A ma być jeszcze lepiej. Specjaliści z bostońskiego AMR Research przewidują, że za 3-4 lata obroty te przekroczą 1 bilion USD (4,13 biliona zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Elisa Sarnacka-Mahoney

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA pokochali Internet