W USA wzrosty dzięki wynikom kwartalnym

(Marek Druś)
opublikowano: 21-10-2005, 16:09

Na giełdach w USA przeważają umiarkowane wzrosty. Dow Jones minimalnie spada, ale to skutek ponad 9 proc. przeceny akcji Caterpillar. Dzięki bardzo dobrym wynikom kwartalnym i prognozom Google dobre nastroje panują na Nasdaq.

Na giełdach w USA przeważają umiarkowane wzrosty. Dow Jones minimalnie spada, ale to skutek ponad 9 proc. przeceny akcji Caterpillar. Dzięki bardzo dobrym wynikom kwartalnym i prognozom Google dobre nastroje panują na Nasdaq.

W piątek największy wpływ na zmiany kursów mają wiadomości o wynikach kwartalnych i prognozach spółek. Caterpillar rozczarował zarówno wynikami, jak i prognozą tegorocznego zysku. Z tego samego powodu, ale mniej tanieją akcje RadioShack, trzeciej amerykańskiej sieci sklepów z elektroniką.

Na Nasdaq o ponad 10 proc. drożeją akcje Google. Właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej osiągnął w minionym kwartale wyższy niż oczekiwano zysk i sprzedaż. Jeszcze mocniej drożeją papiery SanDisk. Producent kart pamięci flash prawie podwoił kwartalny zysk. Wyższa niż oczekiwano prognoza sprzedaży w czwartym kwartale wywołała duży popyt na papiery Broadcom, producenta chipów stosowanych w sprzęcie telekomunikacyjnym.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane