Wafapomp zarobi 2 mln zł

Marek Knitter
24-01-2001, 00:00

Wafapomp zarobi 2 mln zł

Warszawska Fabryka Pomp i Armatur Wafapomp zawarła dwa kontrakty na dostawę pomp. Wartość podpisanych umów szacowana jest na ponad 2 mln zł.

Pierwszy z kontraktów firma podpisała z długoletnim partnerem, jakim jest PKN Orlen, na dostawę pomp i części zamiennych wartości 1,07 mln zł.

— W pierwszym półroczu dostarczymy PKN pompy procesowe, które wymagają specjalnych uszczelnień — wyjaśnia Marek Ziemiecki, prezes Wafapompu.

Przedsiębiorstwo jest jednym z nielicznych producentów tego typu urządzeń w Europie dla branży paliwowej i jedynym w Polsce. Firma liczy, że nie będzie to ostatni kontrakt podpisany z PKN.

Drugą umowę spółka z Warszawy zawarła z firmą Wiedemann Polska, która kończy obecnie budowę cukrowni na Białorusi. Przedmiotem kontraktu jest dostawa pomp wartości 1 mln zł.

Generalnie rok 2000 był dla spółki okresem tworzenia i konsolidacji grupy kapitałowej. Niepodważalnym sukcesem na tej drodze stało się oddłużenie Świdnickiej Fabryki Pomp, której wyniki finansowe za rok ubiegły znacznie się poprawiły. W tym roku restrukturyzacja czeka Fabrykę Pomp Powen, w której Wafapomp ma 49 proc. udziałów. Koszty transformacji, zdaniem przedstawiciela warszawskiej firmy, nie wpłyną bezpośrednio na wyniki spółki.

— Przychody ze sprzedaży w roku 2000 wzrosły o blisko 5 proc. W tym samym czasie zmniejszyliśmy zatrudnienie o 20 procent — podsumowuje Marek Ziemiecki.

Przychody ze sprzedaży spółki po trzech kwartałach 2000 r. wyniosły 30,02 mln zł, a zysk netto — 1,72 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wafapomp zarobi 2 mln zł