Wakacje na Catalyst

  • Emil Szweda
opublikowano: 08-07-2013, 00:00

Komentarz z rynku obligacji

Na rynek wkradł się już wakacyjny rytm, o czym najlepiej przekonują piątkowe obroty obligacjami PKN Orlen serii PKN0517 (tej sprzedanej w dwa dni na rynku pierwotnym), które podliczono na 1 tys. zł. Kilka dni wcześniej parę milionów dziennego obrotu nie robiło większego wrażenia.

Ceny Orlenu ustabilizowały się w okolicach 100,4-100,8 proc., ale ograniczenie obrotu może być sygnałem dla tych planujących sprzedaż większej ilości papieru, że o popyt ze strony instytucji tak widoczny w pierwszych dniach handlu, może być trudniej w najbliższym czasie.

Powoli można mówić o tradycyjnym zawieszeniu notowań w połowie roku. Tym razem siedem spółek (przed rokiem pięć) nie przygotowało na czas zaudytowanych raportów rocznych, w efekcie władze Giełdy Papierów Wartościowych zawiesiły notowania ich obligacjami.

Trzy spółki opublikowały raport krótko po wejściu sankcji w życie i zostały już odwieszone. Rodan zapowiedział, że raport opublikuje dopiero 26 lipca, a więc do czasu wykupu papierów (5 sierpnia) handel nie zostanie już wznowiony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Szweda obligacje.pl

Polecane