Wałbrzyska strefa sprzedała halę

opublikowano: 15-06-2015, 00:00

Kayser Automotive zainwestuje w Kłodzku i zatrudni ponad 100 osób.

Niemiecka spółka Kayser Automotive Systems Kłodzko zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park (WSSE). Będzie produkować przewody podciśnienia i przewody paliwowe m.in. dla VW czy Audi.

Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uważa, że budowa hal dla inwestorów to strzał w dziesiątkę, więc planuje kolejne.
Zobacz więcej

BUDOWNICZY:

Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uważa, że budowa hal dla inwestorów to strzał w dziesiątkę, więc planuje kolejne. ARC

— Spółka zainwestuje 11,5 mln zł i obiecuje do końca 2017 r. 80 etatów, ale myśli o 100, a nawet więcej, miejscach pracy. Dla Kłodzka to rewelacja — mówi Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE. Projekt firmy Kayser, która już ma w Polsce zakład w Tarnowie Podgórnym, to świetne wieści dla strefy.

— Inwestor kupuje od nas halę. To kolejny dowód, że budowa hal to strzał w dziesiątkę — podkreśla Barbara Kaśnikowska.

Strefa wybudowała cztery i wszystkie są już zajęte, dlatego planuje budowę dwóch: w Dzierżoniowie i Wrześni. W Nowej Rudzie halę od strefy wynajmuje Framo Morat, niemiecki producent przekładni mechanicznych. Zatrudni nawet 100 osób i zainwestuje 10 mln zł. W tym roku do Invest-Parku weszły też: Great Maple Company, Gestamp, Corthinx, Inoxveneta, Solgaz i CW Lundberg, które łącznie zainwestują 200 mln zł i stworzą ponad 100 miejsc pracy. Zezwolenie dostała również firmaCedrob, która w Kluczborku zainwestuje 70 mln zł w zatrudniający 70 osób zakład produkcji paszy dla zwierząt.

— W przyszłym tygodniu wydamy trzy zezwolenia — mówi Barbara Kaśnikowska.

W tym roku przewiduje ich 25, firmy zaoferują w nich 1,2 tys. miejsc pracy. W ubiegłym roku strefa wydała 65 zezwoleń — na 5,2 mld zł inwestycji oraz 5 tys. miejsc pracy. Był to jednak szczególny rok. Do Invest-Parku trafiła inwestycja dziesięciolecia: fabryka VW we Wrześni za 800 mln EUR, w której ma pracować 3 tys. osób. Wszystkie strefy wydały rekordowo dużo zezwoleń, bo od 1 lipca 2014 r. zmieniły się zasady pomocy publicznej w Polsce.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy