Wałęsa chce zmniejszyć ruch w Gdańsku-Oliwie

  • DI
opublikowano: 25-08-2018, 16:12

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa powiedział w sobotę, że Oliwa jako jedna z ważnych dzielnic miasta, potrzebuje zmniejszenia ruchu samochodów poprzez wprowadzenie np. na części ulic ruchu jednokierunkowego.

„Oliwa jest miejscem szczególnym, wizytówką Gdańska i jako taka powinna być traktowana w szczególny sposób. Na pewno problemem Oliwy jest to, że stała się, jest, dzielnicą tranzytową. Wiele ruchu w Oliwie nie jest tak naprawdę generowane przez mieszkańców, ale ludzi przejeżdżających przez tę dzielnicę. I należy tak usprawnić tę komunikację, aby polepszyć jakość życia mieszkańcom Oliwy” – podkreślił na konferencji prasowej syn b. prezydenta RP.

Według niego Oliwa potrzebuje „nowych rozwiązań i szlaków komunikacyjnych”. Jak ocenił, należy np. na części ulic rozważyć wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, a także usprawnić komunikację publiczną oraz zacząć rozbudowę ulicy Spacerowej o trzeci pas dla autobusów.

„Nie może być tak, że najpierw buduje się budynek, biurowiec, a dopiero potem dopiero zastanawiamy się, jak doprowadzić do niego drogę i komunikację publiczną” – dodał polityk.

Zdaniem Wałęsy, podstawą przy takich inwestycjach powinna być konsultacja z radami dzielnic. „Po sposobie procedowania pomysłów z radami dzielnic widać, że są one instrumentalnie postrzegane przez włodarzy naszego miasta. I muszę powiedzieć, że kategorycznie sprzeciwiam się takiemu postępowaniu” – oświadczył.

W jesiennych wyborach samorządowych oprócz Jarosława Wałęsy, kandydatami na najwyższy urząd w Gdańsku są także: sprawujący tę funkcję od 20 lat Paweł Adamowicz, jako kandydat bezpartyjny; działacz PiS Kacper Płażyński (Zjednoczona Prawica), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz Jacek Hołubowski (komitet Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, współorganizowany przez wyrzuconego z PiS radnego Gdańska Łukasza Hamadyka).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu