Wałęsa: Tusk i Kaczyński to dwie skrajności

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-10-2005, 12:14

Były prezydent Lech Wałęsa uważa, że Donald Tusk (PO) i jego główny kontrkandydat w wyborach prezydenckich Lech Kaczyński (PiS) to "dwie skrajności". Wałęsa, który stawia na Tuska, jest zdania, że kandydat PO to "człowiek do pracy", podczas gdy Kaczyński "to urodzony wojownik". B. prezydent ocenia, że rządy koalicji PO-PiS mogą doprowadzić w Polsce do "półrewolucji".

Były prezydent Lech Wałęsa uważa, że Donald Tusk (PO) i jego główny kontrkandydat w wyborach prezydenckich Lech Kaczyński (PiS) to "dwie skrajności". Wałęsa, który stawia na Tuska, jest zdania, że kandydat PO to "człowiek do pracy", podczas gdy Kaczyński "to urodzony wojownik". B. prezydent ocenia, że rządy koalicji PO-PiS mogą doprowadzić w Polsce do "półrewolucji".

Wałęsa, który w piątek rano był gościem Radia RMF FM, uważa, że Kaczyński nie byłby dobrym prezydentem, bo "jak nie ma z kim walczyć, to wymyśla ludzi do walki - to jest taki charakter". Natomiast Tusk, według niego, "jest bardziej do pracy, jest spokojniejszy".

B. prezydent będzie popierał Tuska, bo jak ocenił, "dziś trzeba szukać pracy, wykorzystania w Europie i świecie różnych mocy, i tym trzeba się zająć, a nie wojowaniem". "Tusk może coś zrealizuje, ale na pewno wie, co trzeba zrobić i spokojnie będzie próbował zrealizować" - uważa Wałęsa.

Jego zdaniem, rządy koalicji PO-PiS zdominuje "wojownicza" postawa liderów PiS. "Sami wrogowie, agenci; szukanie problemów tam, gdzie ich nie ma - to są tego typu ludzie" - ocenił braci Kaczyńskich b. prezydent.

Według Wałęsy, "w najgorszym przypadku" finał rządów koalicji PiS i Platformy "będzie jakąś półrewolucją w Polsce". W jego ocenie, "inaczej to się nie zakończy".

B. prezydent ocenia jednak, że "naród i tak będzie robił swoje". "Nawet rząd mu nie przeszkadza, kiedy się kłóci. Naród poszuka możliwości, miejsca i to zrobi - uważa Wałęsa.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane