Wall Street coraz wyżej

WST
12-04-2010, 22:07

Amerykańskie giełdy rozpoczęły nowy tydzień od nowych lokalnych rekordów indeksów. Wskaźnik Dow Jones przekroczył barierę 11  tys. punktów. Końcówka sesji była jednak bardzo nerwowa, a średnia DJ przez moment znalazła się po czerwonej stronie rynku.

Rozpoczęły też, choć w symboliczny sposób okres prezentacji wyników kwartalnych. Tradycyjnie, z grona największych spółek, otwiera go publikacja dokonań koncernu aluminiowego Alcoa. Oczekiwania związane z rezultatami są ogromne. Analitycy prognozują, że powinny być dużo lepsze od tych z czwartego kwartały 2009 r. i najlepsze od drugiego kwartału 2007 r.

W bieżącym tygodniu swoimi wynikami powinny w średniej Dow Jones „pochwalić” się m.in. takie tuzy jak Intel, JPMorgan Chase, Bank of America ML oraz General Electric.

Dobry dzień mieli posiadacze akcji Palm. Ich wycena rosła po informacji, że producent popularnych smartfonów wspólnie z Goldman Sachs i Qatalyst Partners poszukuje nabywcy na swoją spółkę. Wśród potencjalnych zainteresowanych przejęciem wymienia się tajwański HTC oraj chiński Lenovo Group.

Cieszyć mogli się udziałowcy Caterpillar, największego na świecie producenta ciężkiego sprzętu budowlanego. Notowania akcji zwyżkowały w reakcji na podniesienie rekomendacji przez brokera Robert W. Baird z „neutralnie” do „przeważaj”.

Spektakularnym wzlotem mogły pochwalić się papiery Ambac Financial Group, kontynuujące piątkową równie dużą aprecjację. Kurs momentami zwyżkował o ponad 100 proc. To zasługa spadku obaw o kondycję brokera, po tym jak firma specjalizująca się w ubezpieczaniu obligacji w końcu odnotowała dodatni wynik kwartalny.

Ogromną zwyżką mogły pochwalić się walory Javelin Pharmaceuticals, producenta leków przeciwbólowych. Firma informuje, że spółka Hospira zaoferowała 2,2 USD za akcję Jevelin, przebijając ofertę od Myriad Pharmaceuticals.

Na finiszu sesji zyski indeksów były relatywnie niewielkie w porównaniu z tymi w trakcie dnia. Wskaźnik DJ IA zyskiwał 0,08 proc. S&P500 rósł o 0,18 proc. zaś Nasdaq zwyżkował o 0,16 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street coraz wyżej