Wall Street kolejny dzień z przewagą wzrostów

opublikowano: 18-12-2019, 22:01

Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów giełdowych notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,09 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,06 proc., a technologiczny Nasdaq 0,05 proc.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
ARC

Amerykańskie indeksy giełdowe rosły trzeci dzień z rzędu po osiągnięciu kolejnych rekordów. Indeksy napędzały spółki technologiczne. Spadł jednak kurs FedEx po tym jak firma obniżyła swoje prognozy. W obliczu niewielu wydarzeń makroekonomicznych oraz większym skupieniu USA na głosowaniu w sprawie impeachmentu, inwestorzy mogą przyjąć wyczekujące postawy w okresie przedświątecznym.

- Sądzimy, że raczej nic się nie wydarzy. Będzie to temat kolejnych dwóch-trzech tygodni, a później to już będzie historia antyczna i będziemy oczekiwać wyborów i zwrócimy się ku negocjacjom handlowym – powiedziała o głosowaniu w sprawie impeachmentu w rozmowie z Bloombergiem Candice Bangsund z Fiera Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane