Wall Street łapie oddech

opublikowano: 10-04-2018, 22:07

Amerykańskie giełdy kontynuowały we wtorek poniedziałkową zwyżkę. Determinacja inwestorów do zakupu akcji była zdecydowanie mocniejsza niż dzień wcześniej, co w efekcie zaowocowało na finiszu sporymi zyskami głównych indeksów.

Były one rezultatem spadku napięcia na linii Waszyngton-Pekin odnośnie wojny handlowej po tym jak prezydent Chin Xi Jinping obiecał redukcję stawek importowych.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na wartości zyskiwało dziesięć z 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Najmocniejszym z ich był energetyczny, który drożał o ponad 3 proc. po tym jak ropa przebiła poziom 70 USD za baryłkę.

Na rynek dotarły we wtorek dwa odczyty z gospodarki. Indeks cen producentów w USA wzrósł w marcu o 0,3 proc. m/m, co okazało się wynikiem lepszym niż oczekiwali ekonomiści (0,1 proc.). Również w ujęciu rocznym odczyt przebił oczekiwania (3 proc. vs. 2,9 proc.).

Z kolei zapasy hurtowników zwiększyły się w lutym o 1 proc. w ujęciu miesięcznym przy medianie prognoz zakładającej dynamikę na poziomie 0,9 proc.

Na zamknięciu wtorkowej sesji indeks DJ IA rósł o 1,79 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 1,67 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 2,07 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street łapie oddech