Wall Street na czerwono

opublikowano: 16-07-2019, 22:16

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami notowań głównych indeksów giełdowych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,09 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 0,34 proc., a technologiczny Nasdaq 0,43 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Akcje traciły spadając z rekordowych poziomów po tym jak prezydent Donald Trump powiedział, że może nałożyć więcej taryf celnych na Chiny, przypominając inwestorom, że pat handlowy pozostaje nie rozwiązany. Obligacje traciły, a dolar umacniał się.

S&P 500 zatrzymał pięciodniowy rajd, po tym jak producenci energii dołączyli do spadku cen ropy. Goldman Sachs Group zyskiwał w związku z lepszymi od oczekiwań wyników, a JPMorgan Chase & Co. Odbił się po stratach wywołanych gorszymi prognozami. Rentowość amerykańskich 10-latek umocniła się w związku z dobrymi danymi, jednak po zapewnieniu przez prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, że bank centralny „będzie odpowiednio reagował” w obliczu rosnącej niepewności, nieco osłabły.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy