Wall Street na sporych plusach

opublikowano: 08-08-2019, 22:07

Wzrostowa seria na Wall Street dobiła już do trzech sesji z rzędu.

Inwestorzy wykorzystując chwilę spadku napięcia w wojnie handlowej Stanów Zjednoczonych z Chinami odbudowywała swoje portfele akcyjne. Wsparciem dla obozu byków były najnowsze dane makro, zarówno z amerykańskiej, jak i chińskiej gospodarki. W pierwszym przypadku pozytywnie zaskoczył spadek liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu, co schłodziło nieco obawy o nadchodzącą recesję i pomogło wzrosnąć rentownością amerykańskich obligacji.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Z kolei dane o chińskim eksporcie w lipcu. Ten bowiem zamiast oczekiwanego spadku odnotował wzrost. Słabiej niż prognozowano zmniejszył się za to import, zaś nadwyżka handlowa, choć była niższa niż w czerwcu, jednak przebiła projekcje ekonomistów.

Rosła wartość wszystkich 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500. Stawce przewodził sektor spółek technologicznych. Wśród nich szczególnie dobrze prezentowały się w czwartek akcje Symanteca, producenta oprogramowania komputerowego, które chwilami drożały o ponad 12 proc. Według nieoficjalnych doniesień znany producent chipów Broadcom prowadzi negocjacje w sprawie przejęcia części biznesu Symanteca.

Jeszcze wyższą aprecjacją mogły pochwalić się papiery AMD. Drugi pod względem wielkości po Intelu producent mikroprocesorów i układów graficznych poinformował o uruchomieniu chipów nowej generacji i, że wśród jego klientów będą Alphabet (Google) oraz Twitter.

Na zamknięciu czwartkowej sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 1,43 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 1,88 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 2,24 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu