Wall Street nieco w dół

Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów giełdowych na Wall Street.

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,24 proc. Wskaźnik S&P500 tracił 0,25 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,09 proc.

Mocny spadek cen ropy naftowej odbił się na światowych rynkach giełdowych, zwłaszcza na rynkach surowcowych. Do bardziej zdecydowanych ruchów inwestorów nie zachęcają mieszane raporty amerykańskich spółek oraz oczekiwanie na wyniki rozpoczynającego się posiedzenia władz monetarnych. Inwestorzy wyczekują na decyzję Rezerwy Federalnej odnośnie stóp procentowych, którą poznają w czwartek wieczorem.

- Na rynku dominuje oczekiwanie, co postanowi Fed. Dane z USA rzeczywiście są słabsze, a w ogłoszonych przed sesją raportach przeważały negatywne niespodzianki – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Yousef Abbasi, główny strateg rynkowy firmy inwestycyjnej JonesTrading Institutional Services.

Rynek nie spodziewa się jednak zacieśnienia polityki monetarnej Fed w tym tygodniu. W związku z tym uwaga skupi się na tym jak spadek cen ropy i spowolnienie gospodarcze w Chinach wpłynęły na komentarz banku centralnego.

Po zamknięciu notowań Apple opublikowało lepsze od oczekiwań wyniki sprzedaży kwartalnej, a wszystko za sprawą dużego popytu w Chinach na nowe modele iPhone’ów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street nieco w dół