Wall Street odrabia straty

Giełda nowojorska rozpoczęła piątkową sesję od zwyżek, dając nadzieję na ograniczenie tego tygodniowych strat głównych indeksów.

Po kilkunastu minutach handlu S&P500 rośnie o 0,4 proc., a Dow Jones i Nasdaq zyskują 0,3 proc. Od początku tygodnia pierwszy z indeksów jest na 0,5 proc. minusie, co oznacza najsłabsze zachowanie od początku roku. Cypryjski parlament debatuje nad rozwiązaniami mogącymi zapewnić krajowi otrzymanie pomocy międzynarodowej. EBC zapowiedział, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia 25 marca odetnie pomoc dla cypryjskich banków.

- W rzeczywistości sytuacja na świecie się poprawia. Cypr jest teraz na nagłówkach, ale to tylko zamydla obraz sytuacji, bo motorem wzrostu na świecie są Stany Zjednoczone, a one radzą sobie całkiem dobrze – komentował na antenie telewizji Bloomberg Alexander Friedman, główny zarządzający w banku UBS.

O 8 proc. rosną notowania Nike. Spółka poinformowała o pierwszym w ciągu ostatnich dziewięciu kwartałów wzroście marży brutto oraz o niespodziewanym wzroście zamówień w Chinach. O 4 proc. w górę poszedł kurs Tiffany’ego. Druga co do wielkości spółka handlowa w branży jubilerskiej poinformowała, że sprzedaż w regionie Azji i Pacyfiku skoczyła o 13 proc. Było to możliwe dzięki otwarciom sklepów w Singapurze, Chinach i Australii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy