Wall Street pod kreską

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 28-01-2010, 16:13

Po huśtawce z początku handlu indeksy amerykańskie osiadły pod kreską. W oczekiwaniu na kolejne wiadomości ze spółek oraz w cieniu obaw dot. Grecji.

Przed sesją kontrakty rosły, a nastroje były znacznie lepsze. Z upływem czasu i napływem kolejnych danych sytuacja nieco się jednak zmieniła. Liczba wniosków o zasiłek w USA okazała się sporo wyższa od prognoz; wyniosła w minionym tygodniu 470 tys., czyli o 8 tys. mniej niż tydzień wcześniej, czyli o 28 tys. więcej niż spodziewali się analitycy.

Gorsze od przewidywań okazały się też informacje o zamówieniach na dobra trwałe w USA, które wzrosły w grudniu o 0,3 proc. (prognoza +1,7 proc.), a bez uwzględniania zamówień u producentów środków transportu wzrosły o 0,9 proc. wobec 2,1-proc. wzrostu w listopadzie.

Nie dziwi więc, że na początku sesji w USA tracą spółki handlu detalicznego. Sieć Wal-Mart zniżkuje o 0,26 proc., zaś Jones traci ponad 6 proc.

Świetną sesję – po dobrych wynikach – ma Ford. Spółka rośnie w pierwszych minutach o 2 proc. niejako w kontrze do kursu Toyoty, której nic nie uratuje dziś przed zniżkami. Informacja o usterkach w 8 mln aut firmy w samych tylko USA oraz obniżenie perspektywy ratingu dla spółki motoryzacyjnej przez analityków Fitcha do „negatywnej” z pewnością przełożą się na spadek notowań.

W pierwszych minutach handlu lekko zniżkuje kurs AT&T. W ostatnim kwartale spółka miała 3,09 mld USD zysku netto, czyli 51 centów na papier, zamiast 2,4 mld USD, czyli 41 centów na papier przed rokiem.

Oznacza to ok. 25-proc. wzrost zysku r/r. Przychody spółki spadły o 0,7 proc., do 30,86 mld USD. Wcześniej spółka prognozowała 30,87 mld USD przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wall Street pod kreską