Po wzroście o 96 punktów na początku sesji indeks Dow Jones Industrial Average ostatecznie zakończył dzień spadkiem o ponad 80 pkt., czyli o 0,6 proc. Aż 22 z 30 notowanych na nim spółek zakończyło dzień spadkami na czele z Hewlett-Packard.
W przypadku S&P 500 (-0,08 proc.) najlepiej prezentowały się spółki z sektora telekomunikacyjnego. Nasdaq zakończył dzień stratą 1,2 proc.
Początek sesji wspierał jeszcze optymizm inwestorów wywołany weekendowymi doniesieniami o wsparciu dla hiszpańskich banków. Ministrowie gospodarki i finansów strefy euro zaakceptowali w sobotę podczas telekonferencji eurogrupy wniosek Hiszpanii o przyznanie jej sektorowi bankowemu pomocy w wysokości do 100 mld EUR.
Niestety entuzjazmu nie starczyło do końca notowań. Inwestorzy szybko przypomnieli sobie bowiem o mających się odbyć w niedzielę wyborach w Grecji, które mogą zadecydować o wystąpieniu kraju ze strefy euro.
Wall Street pod kreską
Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów, pomimo optymistycznego początku dnia.