Wall Street szuka kierunku

MD
05-05-2009, 15:52

Amerykańscy inwestorzy nie są pewni, czy po  34 proc. wzroście S&P500 od zmiany trendu, nie nastąpi korekta. Ale chętnych do pozbywania się akcji nie ma wielu.

W poniedziałek S&P500 pokonał barierę 900 pkt. i odrobił 25 proc. stratę z tego roku. Dziś na początku sesji wartość indeksu lekko spadała, ale nie zszedł on poniżej psychologicznego wsparcia. Inwestorzy czekają na wskazówkę, w którą stronę pójdzie rynek. Pierwszą może być kwietniowy wskaźnik aktywności sektora usług, który zostanie opublikowany o 16.00. O tej samej porze rozpocznie się wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke przed Połączoną Komisją Gospodarczą Kongresu. Największe emocje budzi jednak sprawa „testu wytrzymałości” banków. Jego wyniki mają zostać opublikowane po czwartkowej sesji. Według przecieków, aż 10 z 19 banków miało dowiedzieć się o konieczności podwyższenia kapitału. Branżowy KBW Bank Index umiarkowanie spada na początku sesji, głównie za sprawą taniejących JP Morgan, US Bancorp i Wells Fargo. Kursy Bank of America i Citigroup rosną. O ponad 10 proc. tanieją na początku sesji akcje Legg Mason. Spółka finansowa musiała obniżyć dywidendę o 88 proc. po piątek kwartalnej stracie z rzędu. Wyraźnie tanieją akcje DR Horton. Największy w USA pod względem wartości rynkowej budowniczy domów miał niższą niż oczekiwano kwartalną sprzedaż. Drożeje Kraft Foods. Jeden z największych koncernów spożywczych osiągnął w minionym kwartale wyższy zysk niż oczekiwano.

MD 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street szuka kierunku