Wall Street wciąż w korekcie

MWIE, Bloomberg
10-11-2010, 13:38

Handel przedsesyjny nie przyniósł większych zmian w obrazie rynku, na którym od początku tygodnia panuje korekta notowań.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na wszystkie główne indeksy rosną o mniej niż 0,1 proc.

Po dwóch dniach bez ważniejszych danych makro z USA dziś inwestorzy wyczekują solidnej piguły informacyjnej. Przed sesją publikacja danych o saldzie handlu zagranicznego, a już po rozpoczęciu handlu wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Prognozy ekonomistów przewidują zarówno lekki spadek liczby nowych bezrobotnych, jak i zmniejszenie deficytu handlowego we wrześniu do 45 mld USD z 46,3 mld USD miesiąc wcześniej.

- W świetle wznowienia programu skupu aktywów przez Fed uważamy, ze inwestorzy powinni przeważać akcje. W ciągu najbliższych 3 do 12 miesięcy możemy mieć do czynienia z 10 – 20 proc. wzrostami – napisali w dzisiejszym raporcie analitycy Credit Suisse.

O 3 proc. w handlu w Niemczech zniżkowało Dean Foods. Wczoraj notowania producenta nabiału spadły najmocniej w ostatnich 6 miesięcy po tym, jak wyniki za zeszły kwartał wypadły poniżej oczekiwań analityków.

Silvercorp zyskiwało z kolei 4 proc. Na czysto w poprzednim kwartale prowadząca wydobycie srebra w Chinach spółka zarobiła 9 centów, choć analitycy spodziewali się jedynie 8 centów zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wciąż w korekcie