Wall Street zastygła przed Fedem

Inwestorzy przyjęli postawę wyczekującą przed zakończeniem październikowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Środowy handel na giełdzie nowojorskiej ma spokojny przebieg. Po blisko półtorej godziny od otwarcia S&P500 oraz Dow Jones rosną o niespełna 0,1 proc. Nasdaq – jako jedyny – traci jedną trzecią proc., po tym jak na wczorajszym zamknięciu indeks osiągnął najwyższą wartość od 2000 r. Wczorajsze zwyżki zniwelowała giełda w Warszawie. Przed zamknięciem WIG tracił 0,5 proc. Wydarzeniem dnia za oceanem będzie komunikat po kończącym się dziś posiedzeniu odpowiedzialnego za politykę pieniężną komitetu FOMC.

- Wszyscy wiedzą, że Fed zakończy program skupu aktywów. Tym, na czym skupi się rynek, będzie język użyty w komunikacie oraz to, kiedy zaczną się podwyżki stóp procentowych – komentował w rozmowie z agencją Bloomberg Joe Quinlan, główny strateg inwestycyjny towarzystwa U.S. Trust.

Aż o 5,7 proc. spadają notowania Facebooka. Ogłoszona przez spółkę prognoza wyników za czwarty kwartał wypadła poniżej rynkowych oczekiwań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street zastygła przed Fedem