Wall Street zastygła przed Fedem

Inwestorzy przyjęli postawę wyczekującą przed zakończeniem październikowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych.

Środowy handel na giełdzie nowojorskiej ma spokojny przebieg. Po blisko półtorej godziny od otwarcia S&P500 oraz Dow Jones rosną o niespełna 0,1 proc. Nasdaq – jako jedyny – traci jedną trzecią proc., po tym jak na wczorajszym zamknięciu indeks osiągnął najwyższą wartość od 2000 r. Wczorajsze zwyżki zniwelowała giełda w Warszawie. Przed zamknięciem WIG tracił 0,5 proc. Wydarzeniem dnia za oceanem będzie komunikat po kończącym się dziś posiedzeniu odpowiedzialnego za politykę pieniężną komitetu FOMC.

- Wszyscy wiedzą, że Fed zakończy program skupu aktywów. Tym, na czym skupi się rynek, będzie język użyty w komunikacie oraz to, kiedy zaczną się podwyżki stóp procentowych – komentował w rozmowie z agencją Bloomberg Joe Quinlan, główny strateg inwestycyjny towarzystwa U.S. Trust.

Aż o 5,7 proc. spadają notowania Facebooka. Ogłoszona przez spółkę prognoza wyników za czwarty kwartał wypadła poniżej rynkowych oczekiwań.

fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane