Wall Street zerka na EBC

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 02-12-2010, 13:51

W oczekiwaniu na komunikat po posiedzeniu EBC parkiet nowojorski zwiększa skalę zysków.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na wszystkie główne indeksy rosną o 0,4 proc.

- Dziś cała uwaga inwestorów skupi się na posiedzeniu EBC. To, co inwestorzy chcą wiedzieć to to, jakie będą następne antykryzysowe posunięcia władz monetarnych – komentował David Buik, strateg rynkowy londyńskiego BGC Partners.

Jego zdaniem bank zwiększy pulę środków przeznaczonych na skup obligacji krajów zagrożonych kryzysem. Konferencja po posiedzeniu rozpocznie się o 14.30.

Istotne znaczenie mogą mieć także dane o liczbie zasiłków w USA, które również zostaną podane na godzinę przed rozpoczęciem handlu. Będą one ostatnią wskazówką nt. sytuacji na rynku pracy przed kluczowym raportem Departamentu Pracy w piątek.

O 1 proc. w handlu we Frankfurcie zniżkuje PepsiCo. Spółka przejmie 66 – proc. pakiet rosyjskiego Wimm-Bill-Dann i zostanie największym graczem sektora spożywczego w Rosji.

Blisko pół proc. rosną notowania Toll Brothers. W ostatnim kwartale na czysto spółka zarobiła 30 centów na akcję, podczas gdy analitycy oczekiwali straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street zerka na EBC