Wall Street znów na plusie

W dobrych nastrojach powrócili do handlu po weekendowej przerwie inwestorzy z Wall Street.

Nerwowa atmosfera z poprzedniego tygodnia nieco „siadła” co wynikało m.in. z wytłumienia obaw związanych z zadłużeniem w Portugalii. Do zakupów akcji zachęciły też graczy wyniki kwartalne Citigroup oraz wzrost aktywności na polu fuzji i przejęć.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,66 proc. i ustanawiając nowy intra day rekord. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,48 proc. zaś technologiczny Nasdaq zwyżkował o 0,56 proc.

David Kostin, analityk banku Goldman Sachs podwyższył prognozę dla indeksu S&P500 na bieżący rok z 1900 pkt do 2050 r. Swoją projekcję uzasadnił oczekiwaną rentownością obligacji 10-letnich na poziomie około 3 proc. co powinno nadal zachęcać inwestorów do przechodzenia na rynek akcji w poszukiwaniu wyższej stopy zwrotu.

W poniedziałkowym kalendarium danych makro świeciło pustkami.

O niemal 4 proc. drożały akcje Citigroup. Trzeci pod względem wielkości bank w Stanach Zjednoczonych pod względem aktywów zgodził się zapłacić 7 mld USD odszkodowania w ramach ugody związanej ze sprawą produktów opartych o kredyty hipoteczne sprzedawanych przed kryzysem finansowym z 2008 r. Popyt na tym walorze wsparły też wyniki finansowe za II kwartał. Co prawda zysk spadł aż o 96 proc. jednak nie uwzględniając czynników o jednorazowym charakterze w przeliczeniu na akcję wyniósł 1,24 USD podczas gdy średnia prognoz specjalistów zakładała wartość rzędu 1,05 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street znów na plusie