Wall Street znów w dół

WST
opublikowano: 06-07-2009, 15:34

Po przedłużonym weekendzie, z powodu Święta Niepodległości, znów do gry wrócili inwestorzy z amerykańskich parkietów. Powrót jest jednak mało udany. Otwarcie poniedziałkowego handlu na Wall Street zdominowane zostało przez sprzedających.

Rynek czeka teraz na publikację wskaźnika ISM dla sektora usługowego. Ma on pierwszorzędne znaczenie, gdyż ta gałąź rynku odpowiedzialna jest za niemal…90 proc. amerykańskiego PKB. Analitycy liczą na wzrost indeksu za czerwiec, choć w raczej symbolicznej skali z 44,0 do 45,5-46,0 pkt. Oby to jednak był wzrost a nie tak negatywne dane jak ubiegłotygodniowe z rynku pracy.

Spadek notowań surowców wymusza dalszą korektę wycen spółek wydobywczo-przetwórczych. Obawy o długotrwały przebieg recesji znów odżyły co zintensyfikowało spekulacje o spadku popytu na ropę, miedź i inne ważne metale. Zniżkują więc kursy takich tuzów paliwowych jak Exxon Mobil czy Chevron.

Niedobry dzień ma też Freeport-McMoRan. Lider wśród producentów metali, traci po prognozie Deutsche Banku, który przewiduje niemal 4 proc. spadek zapotrzebowania na miedź w tym roku i wzrost zapasów.

Gracze pozbywają się walorów instytucji finansowych. Wśród dotkniętych „gniewem” rynku są Bank of America i Citigroup.

Uwagę przykuwa Eli Lilly. Analitycy BofA ponownie zaczęli wydawać rekomendację dla jednego z największych producentów farmaceutyków. Tym razem zalecili „niedoważanie” tych walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu