Walne CP Energii 7 kwietnia

ABT
opublikowano: 14-03-2011, 00:00

Spółki pomyślnie przeszły due diligence. CP Energia podwyższy kapitał.

Spółki pomyślnie przeszły due diligence. CP Energia podwyższy kapitał.

7 kwietnia odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy, które przypieczętuje połączenie CP Energii i KRI i da początek największemu na polskim rynku prywatnemu dystrybutorowi gazu.

9 marca zostały złożone oświadczenia o satysfakcjonującym przebiegu due diligence, przewidzianego umową zawartą w styczniu między CP Energią, Capital Partners, KRI oraz akcjonariuszami KRI. Spełniony został podstawowy warunek realizacji transakcji.

Następnym działaniem będzie podjęcie uchwał połączeniowych przez walne CP Energii oraz zawarcie, przez akcjonariuszy KRI i CP Energii, umów objęcia akcji w zamian za aport. Walne odbędzie się 7 kwietnia.

Połączenie spółek nastąpi w drodze przejęcia przez CP Energię spółki KRI. Akcjonariusze KRI wniosą aportem do CP Energii wszystkie posiadane przez siebie akcji KRI o wartości 98,3 mln zł, stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego spółki w zamian za akcje nowej emisji CP Energii serii J o wartości ponad 45 mln zł.

CP Energia będzie ubiegać się o dopuszczenie do obrotu giełdowego akcji serii J. Walne podejmie też uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji akcji serii K o wartości 50 mln zł. Podczas obrad akcjonariuszy ma dojść do zmian w radzie nadzorczej CP Energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu