Czytasz dzięki

Walne LOT przełożone

AJ
opublikowano: 30-11-2009, 00:00

Akcjonariusze LOT nie podjęli w piątek istotnych decyzji. Oprócz tej, że zbiorą się 11 grudnia.

Akcjonariusze LOT nie podjęli w piątek istotnych decyzji. Oprócz tej, że zbiorą się 11 grudnia.

Uczestnicy nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy spotkali się w piątek w siedzibie spółki, zadecydowali o jego przełożeniu na 11 grudnia. Z takim wnioskiem wystąpił główny akcjonariusz przewoźnika — Ministerstwo Skarbu Państwa.

— Ten czas jest potrzebny do uzupełnienia informacji niezbędnych do podejmowania decyzji w sprawach wymienionych w agendzie walnego zgromadzenia — mówi Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa.

Punktów do przegłosowania jest dużo. Akcjonariusze narodowego przewoźnika mają m.in. zadecydować o sprzedaży udziałów paliwowej spółki Petrolot, sprzedaży majątku zbankrutowanego Lot Ground Services oraz powołaniu spółki zarządzającej sprzętem i załogą techniczną LOT. Agenda walnego mówi również o sprzedaży i dzierżawie zwrotnej głównej siedziby przewoźnika oraz obniżeniu pensji zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane